Monitoring analogowy AHD

System telewizji przemysłowej AHD-HD i FullHD umożliwia połączenie zalet analogowej transmisji obrazu z transmisją w jakości IP. Monitoring AHD do przesyłu sygnału wizyjnego wykorzystuje popularny przewód koncentryczny 75 om, lub jedną parę skrętki komputerowej (dla jednej kamery) wyposażoną w transformatorki wideo (konwertery). Bez znaczącej utarty jakości możemy przesyłać obrazy z kamer na odległość do 500m przy kablu RG-6 (koncentryk) lub do 200m za pomocą skrętki komputerowej. Kolejną zaletą rejestratorówRejestrator AHD 2 i kamer AHD jest możliwość współpracy z istniejącymi już systemami analogowymi -kompatybilność wsteczna. Pozwala to na łatwą migrację z niskiej rozdzielczości analogowej na obraz nawet 2 megapikselowy.Bartgum parking dla klientów

Dzięki tak dużej uniwersalności możemy tworzyć zestawy monitoringu złożone z kamer o różnych rozdzielczościach, podłączonych do jednego rejestratora. Możemy na przykład do obserwacji mniej istotnych miejsc, użyć tanich kamer analogowych 960H, a do obserwacji bramy wjazdowej zastosować kamerę AHD1080P 2Mpx. Modernizacja systemów telewizji CCTV dzięki technologii AHD może przebiegać wieloetapowo, bez konieczności wymiany całego sprzętu.
Możemy wymienić rejestrator i najbardziej istotne dla użytkownika kamery, a resztę kamer analogowych zostawić na kolejny etap . Dzięki temu uzyskujemy znaczną poprawę naszego monitoringu wizyjnego Parking o 22.00nie ponosząc całego kosztu modernizacji jednorazowo.
Poza niewątpliwą poprawą jakości obrazu widocznej na przykładowych zdjęciach        tryb-ahd a analog

najważniejszą zaletą kamer i rejestratorów AHD jest ich cena. Urządzenia AHD 720P 1,3Mpx
możemy kupić w cenach porównywalnych do analoga 960H, natomiast system AHD 1080P czyli 2 Mpx są droższe o jakieś 30% od tradycyjnego analoga . Biorąc pod uwagę, że systemy monitoringu IP są o około 50-60% droższe od analogowych, możliwość zastosowania kamer AHD daje duże oszczędności przy tworzeniu systemów z wykorzystaniem kamer megapikselowych.
Przykładowa instalacja składająca się z czterech kamer kopułkowych z promiennikiem IR, rejestratora z dyskiem1TB, zasilacza kamer, niezbędnych końcówek, wtyków BNC i 50mb przewodu koncentrycznego bez kosztów montażu to: w technologii analogowej 960H około 1500zł, taki sam zestaw w technologii AHD 1,3Mpx to około 1650zł, natomiast w rozdzielczości 2Mpx Czyli AHD FullHD to około 1900zł. Koszty montażu i konfiguracji we wszystkich trzech przypadkach są takie same i zależą od specyfiki obiektu i indywidualnych potrzeb klienta. Jeśli potrzebujecie Państwo więcej informacji na temat monitoringu AHD proszę dzwonić pod numer 601-314-041 lub zostawić wiadomość za pomocą formularza Kontakt .

Komentarze są wyłączone.