Monitoring Hybrydowy

Instalacje monitoringu CCTV Hybrydowe, to rozwiązanie łączące dwa rodzaje przesyłu sygnału wizyjnego. Sygnał z kamer analogowych i kamer IP doprowadzany jest do jednego rejestratora. Rozwiązanie takie pozwala na wykonanie systemu monitoringu analogowego uzupełnionego, np: dwoma kamerami IP zamontowanymi przy bramie wjazdowej w celu odczytywania tablic rejestracyjnych (duża rozdzielczość kamer IP ) lub systemu analogowego zainstalowanego w siedzibie firmy, uzupełnionego o dwie kamery IP zamontowane w fili oddalonej o kilka czy kilkadziesiąt kilometrów. Nadzór nad takim systemem mogą sprawować wszyscy , którzy mają przydzielone uprawnienia i hasła. Wystarczy komputer podłączony do sieci internetowej. Rejestratory hybrydowe oferuje większość dystrybutorów sprzętu CCTV , trzeba tylko sprawdzać przy konfigurowaniu całego systemu czy dany model rejestratora będzie obsługiwał wybrane modele kamer IP.
Ceny rejestratorów hybrydowych są zbliżone lub nawet identyczne jak rejestratorów analogowych, często występują pod nazwą „rejestrator analogowy z opcją hybrydy”. Kolejną ważną rzeczą na jaką trzeba zwrócić uwagę jest fakt, że w niektórych modelach rejestratorów do obsługi jednej kamery IP wykorzystywane są dwa kanały analogowe (często spotykane rozwiązanie w popularnych rejestratorach BCS).Rejestrator-BCS-DVR-0404-LE-AN-500-3 Trzeba wtedy dobrać rejestrator z odpowiednio większą ilością wejść niż ilość kamer do zamontowania. Oczywiście nie wszystkie urządzenia hybrydowe mają taką przypadłość, są rejestratory np. firmy NOVUS,ndr_ba3208_front_2 które sprzedawane jako 4 kanałowe mogą dodatkowo obsłużyć 1 – 2 kamery IP, co z rejestratora czterokanałowego tak naprawdę czyni pięcio lub sześciokanałowy.
Przy konfigurowaniu systemów hybrydowych dobrze jest wykorzystywać kamery analogowe, wyposażone w przetworniki o dobrych parametrach takich jak CCD SONY EFFIO, zapobiegnie to bardzo rażącej różnicy w jakości obrazu między kamerami IP i analogowymi. Wykonanie instalacji i montaż urządzeń wraz z programowaniem ustalany jest indywidualnie, ale nie odbiega od cen instalacji analogowych przedstawionych na stronie „Monitoring analogowy”.
Chcą Państwo skonfigurować system hybrydowy do własnych potrzeb proszę o kontakt telefoniczny pod numer 601-314-041 lub proszę o zostawienie wiadomości za pomocą formularza Kontakt

Komentarze są wyłączone.