Alarmy przewodowe

Głównym elementem systemu alarmowego jest centrala alarmowa. W przypadku systemów przewodowych wszystkie urządzenia peryferyjne takie jak czujniki, sygnalizatory czy moduły podłączane są do centrali za pomocą przewodów teletechnicznych.
Od możliwości technicznych centrali zależy, jakie funkcje może realizować oprócz podstawowych, czyli sygnalizacja wtargnięcia na strzeżony obszar i powiadomienie o tym fakcie służb interwencyjnych lub właściciela obiektu.
Poglądowy schemat systemu przewodowegosystem alarmowy schemat na zdjęciu
Większość central takich producentów jak DSC alarm DSCczy SATEL posiada możliwość rozbudowy o dodatkowe funkcje, pozwalające na przykład podczas uzbrajania alarmu wyłączyć prąd w części lub całości obiektu, następnie podczas rozbrajania włączyć prąd. Duża gama urządzeń peryferyjnych współpracujących z centralkami pozwala na zabezpieczenia obiektów przed zalaniem, pożarem czy ulatnianiem się gazu.
Za pomocą dodatkowych modułów możemy sterować systemem za pomocą sieci internetowej lub komunikatów SMS. Dzięki temu możemy zdalnie sterować wyjściami centrali, które mogą realizować dowolnie skonfigurowane polecenia. Może to być na przykład włączenie ogrzewania, oświetlenia, nawadniania ogrodu itp.
Przewodowe systemy alarmowe pod względem niezawodności , elastyczności i szerokiej gamy urządzeń peryferyjnych (czujników, detektorów, modułów) są zdecydowanie lepsze od urządzeń bezprzewodowych. Dodatkowo, raz dobrze zainstalowany system przewodowy staje się zabezpieczeniem działającym bez usterek przez długie lata, a już na pewno nie wymaga tak częstych ingerencji serwisowych jak systemy bezprzewodowe (wymiana baterii w czujkach, sprawdzanie zasięgu działania i eliminacja zakłóceń).
Nasza firma od wielu lat zajmuje się montażem systemów alarmowych i zawsze tam gdzie to tylko możliwe staramy się montować alarmy przewodowe.
Najważniejszą zaletą dobrych systemów opartych na urządzeniach przewodowych jest ich cena. Są zdecydowanie tańsze od podobnych jakościowo alarmów bezprzewodowych.
Dobra cyfrowa czujka ruchu, odporna na małe zwierzęta to koszt około 40 zł, natomiast bezprzewodowa czujka spełniająca te same warunki to już koszt około 150 zł.
Dobrej klasy najprostsza przewodowa centralka alarmowa to koszt 200 zł, bezprzewodowa o podobnych możliwościach to już około 800 zł.
Jesteście Państwo zainteresowani niezawodnym i skutecznym systemem zabezpieczeń antykradzieżowych zapraszam do kontaktu telefonicznego pod numer 601-314-041 lub proszę o pozostawienie wiadomości za pomocą formularza Kontakt

Komentarze są wyłączone.